Tömörkény István Napközi Otthonos Óvoda

Házirend kiegészítés

Kérések a kedves Szülőkhöz, hogy gyermeke biztonságban legyen, és jól érezze magát nálunk

• Kérjük az óvodánkban szokásos gyülekezési időt betartani, legkésőbb 1/4 9.-ig, hogy a kisgyermeknek legyen ideje még játszani, és hogy a tízórai előtti foglalkozáson az elejétől részt tudjon venni.
  • A gyermekek biztonsága érdekében reggel ¼ 9 órakor bezárjuk a kaput. Csengetésre természetesen kimegyünk. Ebéd után kb. ¾ 1-kor nyitjuk ki a kaput, amikor a gyermekek készen vannak. Addig felesleges a szülőknek előbb jönni. Délután ¼ 4 órakor nyitjuk ki ismét a kaput, mivel ágyazás és uzsonna van. A buszosok is kényelmesen elérik a járatot. Kérjük Önöket, hogy szíveskedjek ezt betartani!
  • A gyermek betegsége esetén kérjük, szíveskedjen jelezni az óvodába a hiányzás okát. Betegség után csak orvosi igazolással jöhet a gyermek a közösségbe. Utólagos igazolást nem áll módunkban elfogadni, csak a vissza jövetel előtt, vagy a betegség utáni első reggelen.
  • A gyermekek egészsége érdekében kérjük Önöket, hogy lázas, hányásos, hasmenéses, kötőhártya gyulladásos, vagy egyéb fertőző betegségben szenvedő gyermeket ne hozzanak óvodába.
  • Betegség, vagy más ok miatti hiányzás esetén az étkezés ki- és bejelentése legkésőbb délután 2 óráig történjen meg. A következő napra későbbi bejelentés esetén már nem tudunk a létszámon korrigálni. A be nem jelentett gyermekek számára nem tudunk étkezést biztosítani. Hétfőn mindig reggel jelentünk létszámot 8 órakor, addigra tudnunk kell, hogy ki kér arra a napra étkezést. Hétfőn reggel 8 óráig le lehet mondani az étkezést, ha a gyermek a hétvégén betegedett meg, vagy kérni, ha betegségből felgyógyult.
  • Amennyiben valamilyen adatban változás történik pl.:
    • Gyermekvédelmi támogatás megszűnése, vagy még eddig nem volt és igényelt a család
    • Lakcímváltozás
    • Telefonszám változás
    • Ki viheti haza a gyermeket
    • Esetleges allergia
    • Vagy bár milyen változás a gyermekkel kapcsolatos adatokban

Kérjük a kedves szülőt, hogy minden esetben szíveskedjen a csoportok óvónőit értesíteni

• Születés és névnapokon saját készítésű süteményt nem tudunk elfogadni, csak cukrászati terméket, amihez feltüntetve van a számlán, hogy tej és liszt érzékeny fogyaszthatja-e, és meddig van a szavatossági ideje.
  • Kérjük Önöket, hogy palackos vizet, teát, üdítőt, péksüteményt, csemegéket az öltözőben a gyermekük számára ne hagyjanak itt. Csak a nagyon korán érkezőknek hozzanak esetlegesen reggelit.

Az öltözőben a reggel levetett ruhákat, cipőket szíveskedjenek a helyére rakni, összehajtani, hogy ne legyen rendetlenség. A feleslegesen itt lévő ruhákat kérjük hazavinni, és a váltóruhás zsákok tartalmát időnként ellenőrizni, hogy van e benne minden, ami kell.

• Kérjük, hogy váltóruha jellel ellátva minden kisgyermek zsákjában legyen. Ha esetleg az óvodába, ajándékba behozott OVI feliratú ruhát adtunk a gyermekre, azt kimosva, tisztán kérjük visszahozni, hogy legközelebb is tudjunk a gyermekekre mit ráadni.
  • Kérjük még továbbá, mivel nem papír zsebkendőt, szalvétát, stb kérünk, hanem az ellátmánypénzből a Szülői munkaközösség mindig azt veszi meg, amire szükség van, ezért kérjük annak rendszeres fizetését, hogy ne legyen hiányunk semmiből.

Megértő segítségüket köszönjük!

Az óvoda az alábbi telefonszámokon érhető el: 06 63 477 367

Csatlósné Soós Katalin tagóvoda-vezető          +36 30 624 6277

Tömörkény, 2010. szeptember 01.

Csatlósné Soós Katalin

tagóvoda-vezető