Tömörkény István Napközi Otthonos Óvoda

Óvodánkról

mushrooms.jpg

Intézményünk több, mint 60 éves, 2 csoporttal működik, 55 férőhellyel.

Csoportszobáink mérete megfelelő. A gyermekek játék és eszközellátottsága az utóbbi két évben sokat javult pályázati beszerzések útján. Ezeket az eszközöket nem csak a napi játéktevékenységükben használják a gyermekek, hanem szükség szerint a logopédus is alkalmazza a gyermekek fejlesztéséhez.Az óvodában 4 óvodapedagógus dolgozik, közülük 2 kezdő, 1 fő rendelkezik fejlesztő pedagógusi végzettséggel. A gyermekek nevelését 2 szakképzett dajka segíti.

Óvodai életünk legfontosabb alapelve a gyermekközpontúság, a családias légkör, a gyermeki indivídum figyelembevétele a fejlesztés során.

Kiemelt feladataink közé tartozik az anyanyelvi, valamint a természet- és környezetvédelemre nevelés.

A hátrányos, halmozottan hátrányos és sajátos nevelési igényű gyermekek integrált nevelése óvodánk fontos feladata. Ennek megvalósításában segítséget jelent a vállalkozásban, óvodánkban dolgozó logopédus, aki szükség szerint végzettségének megfelelően pszichológiai segítséget is nyújt a szülőknek.

A gyermekek nevelésében legfontosabb partnerünk a család. Közösen, nagyfokú együttműködéssel szervezzük az óvoda és a családok kapcsolatát. Tartalmas programjaink színesítik a családok életét, közös élményhez juttatva őket. Legjelentősebb rendezvényeink a családok részvételével a Mikulás, Karácsony, Farsang, Anyák napja, közös kirándulások, és az évzáró. Ezek szervezésében nagy segítséget jelent a Szülők Óvodai Szervezete.

A gyermekek speciális nevelése érdekében a következő foglalkozásokat szerve zzük, melyekre a szülők igényeik szerint járatják gyermekeiket:

• vízhez szoktatás
  • angol

• néptánc
  • hittan

Az óvoda diétás étkeztetést is biztosít a tej és tojás érzékeny gyermekek számára.

Igyekszünk az óvodát minél hamarabb megismertetni a családokkal, ezért a 2 éveseknek baba-mama klubot tartunk, rendszeresen. Ezek a foglalkozások alkalmat teremtenek az óvoda iránti bizalom erősítésében, szükség szerint segítséget nyújtani a nevelésben, az esetleges fejlődésbeli problémák korai kiszűrésében.

caterpillar.jpg

Asztali nézet